2 sierpnia 2015
Imieniny obchodzą:
Karina, Gustaw, Stefan

      Adopcja na odległość z ZSS  
 

admin | 15 Dec 2008

Obchody 15-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zbiegną się z nadaniem szkole podstawowej imienia Unicef. W związku z tym nauczyciele z tej placówki postanowili przybliżyć swoim podopiecznym zadania tej organizacji. W szkole odbywają się konkursy, akcje i specjalne lekcje.
Wiosną tego roku dyrekcja ZSS zgłosiła szkołę do ogólnopolskiego konkursu na najlepszy konspekt lekcji, której tematem są prawa dziecka. Pomoc przy organizacji zapowiedziały trzy nauczycielki: Ewa Gocka, Anna Minta i Hanna Wagner, które na podstawie napisanych konspektów przeprowadziły lekcje w gimnazjum i szkole podstawowej wśród uczniów z lekką i umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną. Okazało się, że konspekty napisane przez nauczycieli ZSS zdobyły drugie miejsce. - Od września tego roku szkolnego zaczęliśmy zbierać informacje na temat adopcji na odległość dziecka z Afryki. Poprosiliśmy o opinie na ten temat uczniów, rodziców i nauczycieli. Uzyskaliśmy akceptację większości głosów. Teraz czekamy na odpowiedź fundacji - mówi Ewa Gocka, nauczycielka ZSS.
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przyłączyli się również do akcji „Na ratunek dzieciom w Kongo”. - W tym celu przeprowadziliśmy lekcje, podczas której uczniowie obejrzeli film i zdjęcia przedstawiające sytuacje dzieci z tego kraju. Wspólnie z nauczycielami zaangażowali się w pomoc przygotowując ozdoby i kartki świąteczne, które będą sprzedawane na terenie szkoły i poza nim - dodaje Gocka. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup szczepionek przeciwko odrze oraz zakup żywności terapeutycznej dla niedożywionych dzieci w Demokratycznej Republice Konga. - Takie akcje czynią wszystkich lepszymi ludźmi, uwrażliwiają na krzywdę innych. Sytuacja dzieci w Kongo ukazuje naszym podopiecznym nie tylko skutek, ale też przyczynę cierpień tych dzieci - wojnę - uważa nauczycielka. W Polsce do podobnych akcji przystąpiło już ponad 800 szkół. Każda z nich poza zbieraniem funduszy na dzieci stara się też o zdobycie tytułu „Najbardziej zaangażowanej społecznie szkoły”.
(mp)

Autor:
E-mail: (nieobowiązkowy)
Uśmieszki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Wyczyść pamięć


 Startuj z Życiem!
 Dodaj do ulubionych!
POGODA : JAROCIN
NOWY NUMER

SZYBKI KONTAKT

NAJNOWSZA GALERIA
Jarocin Festiwal 2010 - 30lecie

OGŁOSZENIA DROBNE
 Sprzedam
 Nieruchomości
 Auto-moto
 Praca
 Rolnicze
 Usługi
 Różne
 Towarzyskie
 Informator medyczny

LOKALIZACJA
AKTUALNOŚCI


JAROCIN FESTIWAL


WIEŚCI Z GMIN


SPORT


HISTORIA


KABARET


© 2008 by zyciejarocina.pl do góry